tibetská doga – chovatelská stanice FINEZZA VERA | naši psi

„Neexistuje cesta ke štěstí, štěstí je cesta!”

Buddha

Czech
English
German

Prvního psa jménem ATTILA jsme si pořídili v roce 2007. Je černé barvy s pálením. Jeho výstavní ohodnocení je 2 x CACIB, 2 x CAJC. Pes už je nyní v chovu. V roce 2009 jsme si pořídili ještě další dvě tibetské dogy. Černou fenku jménem USSY, která má výstavní hodnocení 2 x V1, CAJC z Brna a 1 x V1, CAJC z Nitry a psa jménem TASHI ZHEINE, který je importován přímo z Číny. Importované štěně má černou barvu s pálením, je velmi krásné a je přínosem nové krve pro celou Evropu.

V dubnu 2013 jsme si z Polska z chovatelské stanice Sang Se Sang dovezli novou fenku jménem Kanchana (pro nás Kimi), zlaté barvy. Kimi je typickým představitelem tibetského mastifa nejen exteriérem, ale i povahou. Kimi je výstavně velice úspěšná, což dokazují výsledky v letošním roce 2014:

  • Na jaře INTERCANIS v Brně ve třídě mladých V1 CAJC + BOJ.
  • 13. 9. 2014 na klubové výstavě v mezitřídě – výborná 3; zde zároveň proběhla bonitace a byla uznána chovnou fenou.
  • 25. 10. 2014 prozatím největší úspěch na evropské výstavě v Brně – výborná 4, ve velmi silné konkurenci vystavovatelů z Ruska.

Naším nejnovějším přírůstkem je fena Bora, kterou jsme si dovezli z Lotyšska z chovatelské stanice Burberry Kashmire Wen, která je černé barvy s pálením. 

fena KIMIpes TASHI ZHEINEpes ATTILA
KIMI tashi4 ATTILA
fena USSYfena BORApes ARYS
USSY  

 

Absolutní nepříbuznost těchto jedinců zaručuje maximální kvalitu jejich potomků.

4.2.2022 - štěňata narozena (viz vrh B)

25. 10. 2014 proběhla v Brně evropská výstava, kde se Kimi umístila výborná 4.


21. 4. 2012 Klubová výstava KTD Heřmanův Městec

viz. novinky